התכנית 'תראו אותי' לקידום הסתכלות שוויונית

התכנית 'תראו אותי' לקידום הסתכלות שוויונית
תאריך: 13/03/2019

התכנית 'תראו אותי' לקידום הסתכלות שוויונית התקיימה במע"ש חותם בטירת כרמל

אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מזוהים לא פעם בשל המראה השונה שלהם ובשל כך הם מתלבטים בשאלות כמו: איזה בגד כדאי לי ללבוש? מה מתאים ללבוש לעבודה?

אז כיצד מעודדים הרגלי טיפוח אצל אוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית?

 

כדי להתמודד עם הבעיה יזמו במע"ש חותם בטירת כרמל מפגשי הדרכה שבמסגרתם למדו החניכים והחניכות כיצד אפשר לחזק את הדימוי העצמי באמצעות הופעה חיצונית, כיצד מפתחים הרגלים עצמאיים בתחומי ההיגיינה והטיפוח וההשפעה שלהם על הרווחה האישית וכמובן איך מרכיבים בקלות הופעה מוצלחת ומחמיאה לכל גוף וגיל.

 

ההדרכה החשובה, הועברה על ידי רותי טרבס, מנהלת תכנית "תראו אותי" המתמחה בייצוגיות והלבשה בקרב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים כדי לקדם הסתכלות שוויונית.

התכנית שילבה הדרכה למשתקמים ולמטפלים הראשיים במשתקמים. היא נעשתה במימון קרן שלם ובשילוב משרד הרווחה ועיריית טירת כרמל. סיום הלימודים במסגרת התכנית צוינו ביום שיא שבמהלכו בחרו וקנו המשתקמים בגדים ואביזרי אופנה באמצעות שוברים שהרוויחו, בנוסף, נהנו המשתקמים מטיפוח ציפורניים, איפור, בדיקת שיניים ושיננית.

 

יום השיא התאפשר בזכות תרומות של עסקים מקומיים ובהם סניף סופרפארם טירת כרמל, הלבשת מני, Road 26, לילך – תרומת בגדים, אורי אברהם ותרומת בגדים יד שניה של רבים וטובים. כמו כן עזרו בהתנדבות לפני האירוע ובמהלכו: תמי קלאוזנר – איפרה את המשתקמות, נאווה זלצמן – צילמה אותנו, דניס אלעזר, אביגיל קור, שרון ריגמנט, אריאלה ביגון, לילי גרשון, עזרו לסדר, לארגן, למכור, לבחור ולמדוד. תודה רבה לכל התורמים והמתנדבים.