ניידת מדעית לילדי טירת כרמל

תאריך: 13/03/2019

מערכת החינוך בטירת כרמל, חרתה על דגלה את דרך החינוך לחדשנות ומצוינות אקדמית וכדי להשיג את החזון הרחב הזה, הובילה המחלקה השנה תכנית רובוטיקה רב תחומית בשיתוף עם עמותת אופנים והטכניון וזאת מתוך אמונה שמצוינות היא דרך חיים, שאותה עלינו לטפח באמצעות סקרנות ויצירתיות.

 

תכנית הרובוטיקה הרב תחומית שהונחלה לשכבה ה' בעיר, הינה תכנית ייחודית של אופנים בשיתוף הטכניון הכוללת לימודי רובוטיקה, מדע, תכנות וגרפיקה ממוחשבת. התכנית מחולקת לשני סמסטרים: סמסטר א' שבמסגרתו הגיעו התלמידים בהסעה למעבדות "היחידה לנוער שוחר מדע" בטכניון ולקחו חלק בתכניות מתחומי המדע והטכנולוגיה וגם התנסו בתכנות ומדעי המחשב במסגרת תכנית "עולמות קטנים" וערכו ניסויים כימיים במסגרת תכנית "אשנב למדע" ולמדו את תחום העיצוב הגרפי במסגרת תכנית גרפיקה ממוחשבת.

 

בסמסטר השני, ילדי טירת כרמל  משתתפים במעבדה הניידת של אופנים ולומדים  את תחום הרובוטיקה.

מתנסים בתכנון ובנייה של מערכות רובוטיות מדגמי  - בנוסף, לומדים התלמידים לכתוב תכניות מחשב המאפשרות תכנות. 

 

בתכנית השתתפו כ- 55  תלמידים מ 4 בתי הספר בעיר. הילה גניס, מנהלת אשכול הפיס : ''התנסות עם עולם הטכנולוגיה  כבר בגיל צעיר מפתחת  אצל הלומדים מיומנויות חשובות אשר מטפחות את ערך המצוינות , כמו כן היה מרגש לראות את הברק בעיניים של התלמידים בסביבה למידה אחרת ושונה כמו הלמידה במעבדות  הטכניון ולמידה בתוך ניידת המדעים שמגיעה לחצר בית הספר, זאת לחלוטין חוויה מעצימה".