הורים וצוותים חינוכיים של ביה"ס 'מסורת אבות' צפו בהצגה והשתתפו בשיח בנושא פגיעות מיניות

תאריך: 29/05/2019

בעקבות ההתרחשויות סביב הפעלת הוסטל השיקום לעברייני מין ופדופילים בטירת כרמל והדאגה שנוצרה בקרב הורי בית הספר סביב נושא הסכנה של ילדים מפגיעות מיניות, השתתפו הצוותים החינוכיים של ביה"ס 'מסורת אבות' ביחד עם הורי התלמידים בשיח שהנושא המרכזי בו היה פגיעות מיניות בקטינים והדרך להתמודד התמודדות עם הפחד שאוחז בתלמידים בשל החשש מפגיעה כזאת וכיצד ניתן לקיים שיח פתוח בין הורה לילדו בנושא פגיעות מיניות תוך מתן כלים להתמודדות במקרה שעולה חשש לפגיעה מינית בתלמיד/ה.

במסגרת הפעילות החשובה הזאת, צפו הצוותים החינוכיים של ביה"ס וגם ההורים בהצגת תיאטרון הבובות של נועה אריאל 'ציפור קטנה לחשה לי סוד' בנושא פגיעות מיניות שהועלתה השבוע במתנ"ס המקומי וזאת כהכנה להצגה זהה שהועלתה לכל תלמידי בית הספר בספרייה העירונית.

לאחר ההצגה, הורי התלמידים הביעו עניין רב בנושא החשוב והדרכים להתמודד עם פגיעות מיניות תוך שהם שואלים שאלות את העובדות הסוציאליות ממרכז "תפנית" של המחלקה לשירותים חברתיים, שהשתדלו להעניק את המענה העירוני לתושבים בטיפול בפגיעות מיניות.

בסוף השיח, שהתאפשר הודות לשיתוף פעולה של בית הספר עם הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול ומרכז "תפנית" אליהם חברו המתנ"ס והספרייה העירונית, האירוע הסתמן כמוצלח ופורה לכל המשתתפים. תושבים המעוניינים לפנות להתייעצות וטיפול בנושא פגיעות מיניות, ניתן ליצור קשר עם מרכז "תפנית" בטלפון 04-6803380.