חניכים מטירת כרמל השתתפו בתחרות יזם השנה של עמותת יוניסטרים

תחרות יזם השנה של עמותת יוניסטרים
תאריך: 01/08/2019

חניכים מטירת כרמל השתתפו בתחרות יזם השנה של עמותת יוניסטרים ובמהלכה הציגו מיזמים שזכו להערכה רבה

ביום רביעי (24/07), התקיימה תחרות 'יזם השנה' של עמותת יוניסטרים בישראל. עמותת יוניסטרים, שמקיימת פעילות בקרב בני נוער בכל רחבי מדינת ישראל, הוקמה במטרה לייצר מוביליות חברתית-כלכלית על ידי חשיפת בני נוער וצעירים בעלי נקודת זינוק נמוכה לעולם העסקים בליווי צמוד של מנטורים, אנשי עסקים ויזמים מובילים, המדריכים ומסייעים לבני הנוער להקים חברות סטארטאפ ומיזמים עסקיים כבר בגיל תיכון.

במהלך הפעילות במסגרת העמותה, בני הנוער רוכשים כישורי יזמות וכישורי מנהיגות ומצוינות המאפשרים להם לרוץ ולכייל מחדש את מסלול חייהם אל מרכז החברה כאזרחים משגשגים.

לתחרות 'יזם השנה' 2019 שהתקיימה בהיכל התרבות בתל אביב ובמסגרתה הוצגו מיזמים עסקיים וחברתיים של כ-1000 בני נוער מכל רחבי ישראל, הגיעו עשרות אנשי עסקים, יזמים צעירים, מלווים עסקיים, בכירים בחברות מובילות במשק, חברי כנסת ועוד רבים אחרים כדי לצפות בתחרות המהווה את שיאה של שנת הפעילות של בני הנוער בעמותה, במהלכה הם מקימים ומנהלים חברות סטארט אפ משלב הרעיון ועד לשלב הפיתוח העסקי.

בין האורחים הרבים שהגיעו לתחרות היה גם ראש עיריית טירת כרמל אריה טל, שהגיע לעודד את חניכי העיר המוכשרים ולאחל להם הצלחה בתחרות. אל ראש העיר אריה טל, נלווה בביקור סגן מנהל המחלקה לחינוך ציון סודרי, שליווה את החניכים גם במשך התחרות עצמה.

חניכי מרכז היזמות בטירת כרמל על שם קוניג, השתתפו בתחרות החשובה והציגו את המיזמים שלהם בהצלחה רבה. חניכי שנה א' הציגו שני מיזמים: מכונה הממחזרת נייר ומוצרי קרטון ובתמורה מחזירה כלים חד פעמיים ממוחזרים ונייר ממוחזר. המיזם השני- חיישן שנועד למיקום על המקרר או על המזווה ומתריע על מוצרים שתאריך התפוגה שלהם קרב.

חניכי שנה ב' הציגו צמיד הנועד למניעה והתראה על התעללות בחסרי ישע (זקנים ותינוקות). על הצמיד חיישנים המעידים על מצב מצוקה ובנוסף על הצמיד מורכבים מצלמה ומיקרופון המתעדים את האירוע. הצמיד מסונכרן עם אפליקציה המתריע לאפוטרופוס. לחניכי שנה ב – אבטיפוס עובד.

חניכי שנה ג' הציגו מיזם שנועד להציל חיי תינוקות העלולים להישכח ברכב. המיזם הוא בעצם חיישן שפועל על משקל ונפח ומתריע כאשר הפעוט נשאר לבדו ברכב.

במהלך הפעילות במסגרת עמותת יוניסטרים ועצם ההשתתפות בתחרות 'יזם השנה' של העמותה, נחשפו החניכים מטירת כרמל לתהליך משמעותי וחווייתי בו התנסו בהצגת המיזמים שלהם בפני אנשי עסקים חשובים במשק וקיבלו מחמאות רבות על פועלם החשוב והמשמעותי.