חברי סיירת הורים בטירת כרמל השתתפו בטקס הרמת כוסית לכבוד השנה העברית החדשה

חברי סיירת הורים בטירת כרמל השתתפו בטקס הרמת כוסית לכבוד השנה העברית החדשה
תאריך: 25/09/2019


השבוע, התקיים ערב גיבוש והרמת כוסית חגיגית לכבוד השנה העברית החדשה למתנדבי 'סיירת הורים' בטירת כרמל. במהלך הערב החגיגי, התקיימה פעילות של קופסאות בריחה, אשר עסקה בנושא הקנאביס. במהלך הפעילות, חולקו המשתתפים לקבוצות והוטלה עליהם משימה תחרותית שכללה פתיחת תיבת עץ מורכבת ונעולה דרך מענה על חידות ושאלות, בדומה לפעילות האטרקטיבית של  חדרי בריחה. 

בסיום המשימה, התקיים דיון בו סקרו את העובדות שנלמדו דרך המשחק: היתרונות של הקנאביס הרפואי והחסרונות של השימוש בקנאביס בקרב בני נוער. הדבר שבלט היה האופן בו שימוש ממכר יכול לשבש את סדר היום של הנער, לפגוע בהישגים הלימודיים והכי מטריד, להשפיע על מבנה המוח בזמן כה רגיש של גיל ההתבגרות.

בנוסף, במהלך הערב הייחודי, הקדישו המשתתפים זמן לחשיבה על יוזמות ודרכים יצירתיות לקירוב בין המתנדבים ובני הנוער דרך ארגון ערבי שיא חווייתיים לאורך השנה או השתלבות בפעילות הסברתית בעיר. הדיון נבע מתוך שינוי תמונת המצב, בה אין לשהות בגנים הציבוריים מעבר לשעה אחת עשרה בלילה במטרה למנוע הקמות רעש ולשמור על רווחת הציבור.

חשוב לציין שבעידן הדיגיטלי, מרבית בני הנוער מבלים ברשתות החברתיות ובמשחקי המחשב, כך שבאופן טבעי יש פחות בני נוער המבלים בגנים הציבורים. במצב הנתון הזה, פחתו המפגשים של ההורים המתנדבים עם בני הנוער במרחב הציבורי, דבר שהצריך חשיבה מחודשת. 

מנהלת הרשות למאבק באלימות בסמים ואלכוהול- ביטחון קהילתי, ליאת קרביץ קלאורה, הודתה במהלך האירוע לכל השותפים בעשייה ובאופן אישי למתנדבים שמתמידים לאורך השנים ועושים עבודה חשובה מתוך אכפתיות ודאגה אמתית לילדי העיר. היא הודתה לרכזת הסיירת אסתר אטיאס, על העבודה המסורה ועל השקעתה הרבה בטיפוח המתנדבים. בסיום הערב וכמידי חג, הוענק שי אישי לכל מתנדבי סיירת הורים.