תלמידי שכבה י"ב של ביה"ס שיפמן בטירת כרמל סיירו ברמת הגולן במסגרת התכנית יום בעקבות לוחמים

תלמידי שכבה י"ב של ביה"ס שיפמן בטירת כרמל סיירו ברמת הגולן במסגרת התכנית יום בעקבות לוחמים
תאריך: 23/09/2019

במסגרת תכנית ההכנה לצה"ל שעוברים תלמידי ביה"ס תיכון מקיף 'שיפמן' בטירת כרמל, יצאו תלמידי שכבה י"ב לסיור  ברמת הגולן במסגרת התכנית 'יום בעקבות לוחמים' שאותה מביל האגף הביטחוני חברתי של משרד הביטחון בשיתוף עם עיריית טירת כרמל.

במסגרת התכנית, סיירו התלמידים ברמת הגולן וביקרו באזורים עתירי מורשת קרב, סיפורי גבורה והתיישבות בת זמננו. בהמשך, ביקרו התלמידים במחנה 'ירדן' וקיימו פעילות מעגלי שיח עם לוחמים ועם קצינים במערך הקרבי של צה"ל תוך היכרות עם מסלולי השירות של חייל לוחם בצבא.

בנוסף, עברו התלמידים חוויה משמעותית ומעמיקה כאשר הקשיבו להרצאת מורשת קרב מפי לוחמי גולני אשר תיארו את קרב השחרור של המוצב הסורי 'תל פאחר' ושל רמת הגולן כולה.

כמו כן, ביקרו התלמידים במתחם אחמדיה, שם התרשמו ממיצגי החילות של הצבא וקיבלו הדרכה על מגוון התפקידים המוצעים לחיילי הסדיר. במהלך הפעילות, עסקו התלמידים בבירורים ובאיסוף מידע בנוגע ליחידות צה"ליות שונות.

היום המיוחד והמרגש של התלמידים, נחתם בתרגיל אש רטוב של יחידות הלוחמה אשר הציגו בפני התלמידים את יכולותיהם והתנהלותם בשדה הקרב בשטח ובהופעה של להקה צבאית שהנעימה את זמנם. התכנית 'יום בעקבות לוחמים' מהווה נדבך נוסף בעידוד השירות המשמעותי בשורות צה"ל.