מיזם התיעוד הבינלאומי 'האוטוגרפרס' מגיע לטירת כרמל

מיזם התיעוד הבינלאומי 'האוטוגרפרס' מגיע לטירת כרמל
תאריך: 14/10/2019

במסגרת המיזם, אומנים מקומיים, שיעברו הכשרת סטוריטלינג ייחודית, יתעדו את תושבי העיר הוותיקים שחוו מאורעות היסטוריים. ראש עיריית טירת כרמל: "אנו רואים חשיבות רבה בהוקרת מורשת האזור בכלל וטירת כרמל בפרט"

 

מיזם התיעוד הבינלאומי 'האוטוגרפרס' מגיע לטירת כרמל.  במסגרת המיזם, אומנים מקומיים יתעדו את תושבי העיר הוותיקים שחוו מאורעות היסטוריים. התוצרים יפורסמו בספר ובתערוכה שתיפתח לקהל הרחב בינואר הקרוב. המיזם, שממומן ע"י מפעל הפיס, מופק על ידי עמותת 'להשאיר חותם' בשיתוף עם עיריית טירת הכרמל והמחלקה לשירותים חברתיים שגם מובילה אותו בעיר.

קול-קורא שמופץ בימים אלה פונה לאיתור תושבים ותיקים מקומיים, בעלי זווית אישית על מאורעות היסטוריים, כמו: ניצולי שואה, וטרנים, סיפורי מעברות והעליות לארץ, משתתפי מלחמות ואנשים שתרמו לעיר והפכו אותה למה שהיא.

 

הקול-קורא פונה גם לאומנים המעוניינים להשתתף במיזם - במסגרתו הם יעברו הכשרת סטוריטלינג ייחודית בנושא תיעוד דרך צילום וטקסט. אחריה הם יצוותו לתושבי המועצה הוותיקים, ויביעו את סיפורם באמצעות צילום דיוקן וטקסט קצר. 

 

מיזם 'האוטוגרפרס', הינו מיזם אומנותי בינלאומי שמטרתו חיבור הקהילה להיסטוריה הייחודית שלה. המיזם מפגיש בין אנשים שחוו מאורעות היסטוריים לבין אומנים מקומיים שיתעדו את הסיפורים מנקודת מבטם האישית. התוצרים מצטרפים לתערוכה נודדת של 'האוטוגרפרס' ומנגישה את ההוויה התרבותית וההיסטורית המקומית, לציבור הרחב.

 

מטעם עמותת 'להשאיר חותם' המפעילה המיזם נמסר: "התערוכה הנודדת של האוטוגרפרס מחברת בין דורות, בין קהילות ובין תרבויות. לכל עיר שהתערוכה מגיעה

אליה, מופק פרויקט תיעודי על טהרת הסיפורים המקומיים. אנו נרגשים לצאת לדרך ולגלות את הסיפורים הייחודים של עמק הירדן, ולהעניק להם את הבמה הראויה, לא רק בהפקת ענק ייחודית שתתקיים השנה, אלא גם בהמשכיות התערוכה הנודדת שלנו ברחבי הארץ והעולם".

 

מטעם ראש עיריית טירת כרמל אריה טל, נמסר: "אנו רואים חשיבות רבה בהוקרת מורשת האזור דרך תיעוד הוותיקים שהיו חלק מהאירועים ההיסטוריים שהתרחשו כאן ובמדינה.  אני מברך על השיתוף פעולה עם מיזם 'האוטוגרפרס' להפקת תוצר אומנותי שישאיר חותם בקהילה שלנו, ומעודד את יוצרי האזור להירשם ולקחת חלק".

 

איתנה שר שלום, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים מסרה: "אוכלוסיית האזרחים הוותיקים בטירת כרמל ראויה לכבוד והערכה ומיזם התיעוד 'האוטוגרפרס' הוא הבמה להעניק להם אותו. במחלקה לשירותים חברתיים אנו רואים חשיבות בחיזוק הקשר הבין דורי והקניית מקום בקהילה לאוכלוסייה הוותיקה. אנו מאמצים בחום את המיזם ונרגשים לצאת לדרך".