טירת כרמל אירחה משלחת של תושבים מהעיר התאומה מונהיים - גרמניה

טירת כרמל אירחה משלחת של תושבים מהעיר התאומה מונהיים - גרמניה
תאריך: 15/10/2019

משלחת של כארבעים מתושבי העיר התאומה של טירת כרמל "מונהיים על הריין" שבמדינת גרמניה, ביקרה  במהלך ימי חול המועד סוכות בטירת כרמל במסגרת ביקורה בישראל.

 

הקבוצה האורחת, שכללה תושבים והורים לתלמידים שבראשם עמד ד"ר האגן בסטיאן, מנהל ביה"ס התיכון בעיר מונהיים ויו"ר העמותה לקשרי ידידות עם ישראל, הגיעה לבקר בטירת כרמל ובמדינת ישראל בעקבות הסיפורים וההתלהבות של ילדיהם התלמידים שביקרו בטירת כרמל במסגרת חילופי משלחות של תלמידים.

 

האורחים, התקבלו ע"י ראש העיר אריה טל ובכירים נוספים באולם המופעים של הקונסרבטוריון המקומי ושם סקר ראש העיר בפני האורחים את תולדות היישוב והתפתחותה של טירת כרמל בשנים האחרונות . לאחר הסקירה של ראש העיר, נהנו האורחים מהופעה של הרכב המקהלה הווקאלית של הקונסרבטוריון המקומי אשר הרשימה אותם עד מאוד.

 

בהמשך, סיירו האורחים ברחבי העיר והתרשמו עד מאוד מעוצמת הפיתוח והבניה האדירה וניצלו את ההזדמנות כדי לפגוש הורים ותלמידים מטירת כרמל שאירחו תלמידים ממונהיים וממשיכים לשמור על קשר קבוע. ביקור האורחים ממונהיים הסתיים בארוחת ערב בחוף הים שבמהלכה הודו האורחים לראש העיר אריה טל ולתושבי טירת כרמל על קבלת הפנים החמה והלבבית.

 

קשרי הידידות עם העיר מונהיים מתקיימים באינטנסיביות כבר למעלה משלושים ושתיים שנים ובמהלכן הוחלפו משלחות של כאלף תלמידים ותלמידות בין שתי הערים שהתארחו אצל המשפחות. הקשרים הטובים בין שתי הערים הביאו גם לחילופי מורים , תזמורות ,מנהלים ,עובדים ועוד והכל לטובת קשרי הידידות.