עיריית טירת הכרמל בשיתוף החברה להגנת הטבע מבצעת סקר תשתיות טבע עירוני.

 עיריית טירת הכרמל בשיתוף החברה להגנת הטבע מבצעת סקר תשתיות טבע עירוני.
תאריך: 04/11/2019

ראש העיר אריה טל: "הטבע והחי בו הם חלק בלתי נפרד מהפסיפס שעליו מתקיימת טירת כרמל וחובה עלינו לשמר אותו".

 

עיריית טירת כרמל בשיתוף עם החברה להגנת הטבע החלה במהלך חודש יוני 2019 לבצע סקר תשתיות טבע עירוני בעיר, אשר נועד למפות ולסווג את כל אתרי הטבע והמגוון הביולוגי הקיימים היום בטירת כרמל ובאתרי הטבע שמקיפים אותה וזאת במטרה לשמור על סביבת החי והצומח תוך שילובם בתכניות הפיתוח העתידיות של העיר.

 

הסקר, יבוצע לאורך כל עונות השנה ובמהלכו ייאסף מידע מפורט על כל אתר, מיקומו, אופיו, ממצאי תשתיות הטבע שבו, מיני החי והצומח הנמצאים בו ויבוצע מיפוי שלהם באמצעות GIS וצילום ממצאים נבחרים. את הסקר מובילה מחלקת  חזות העיר של טירת כרמל בשיתוף עם המחלקות הרלוונטיות בעירייה והציבור הרחב ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה.

 

בשבוע שעבר (יום שני 28/10), התקיימה בספריה העירונית חשיפה ראשונה של הסקר טבע עירוני לציבור הרחב שאותה הובילו אריה וגנר מנהל מחלקת חזות העיר וחגית אמיגה מנהלת מדור איכות הסביבה בשיתוף עם עמיר בלבן מנהל יחידת טבע עירוני בחברה להגנת הטבע.

 

במהלך המפגש, הציבור הרחב נחשף לחשיבות שיש לסקר לעיר טירת הכרמל ששוכנת בין המרגלות המערביים של הכרמל לים התיכון ושואפת לשלב את הטבע העירוני בתוכניות הפיתוח שלה למען הדורות הבאים.