הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

בטקס מרגש ציינו בטירת כרמל את יום השואה והגבורה

cטקס מרגש ציינו בטירת כרמל את יום השואה והגבורה
תאריך: 08/04/2021
בטקס מרגש ציינו בטירת כרמל את יום השואה והגבורה, הטקס נערך באשכול הפיס, תחת הגבלות התו הסגול, כיבדו בנכחותם ראש העיר אריה טל, סגן ראש העיר , יאיר סיידה , מנהל החינוך, ציון סודרי, מנהל המתנ"ס, אבנר כהן, חברי המועצה, רוני לניאדו ודוד שחר ומנכ"ל העירייה, אבישי כהן.
להקת קול הלב, הלהקה הייצוגית של טירת כרמל, והתאטרון הקהילתי של העיר,  הציגו סצנות מרגשות על פי סיפורי ניצולי שואה.
על הערב המרגש אחראים, קובי הזז ממתנ"ס טירת כרמל, תומר רוסו הבמאי ועידן שרון על הניהול המוזיקלי.
ראש העיר אריה טל:
אנו מציינים היום את יום השואה והגבורה, הטקסים השנה נערכים תחת הגבלות תנועה והתכנסות, הגבלות אלו קיימות למען שמירה על בריאותנו וקדושת החיים.
שישה מיליון יהודים נרצחו במחנות ההשמדה, שישה מיליון יהודים שכל פשעם הוא יהדותם וכל חטאם הוא אמונתם, לנו העם היהודי, אין סמכות ולא רצון לסלוח ובטח שלא לשכוח, אנו פה כדי לזכור ולהזכיר את אותם יהודים יקרים שקיפחו את חייהם, זו השליחות שלנו.
מדינת ישראל היא המדינה הראשונה שיוצאת ממשבר הקורונה, בזכות חמישה מיליון מתחסנים, בזמן שאירופה כולה נמצאת בעיצומו של המשבר, זהו מסר חד וברור לעולם כולו, אנחנו חזקים יותר מאי פעם ולעולם לא ניתן לאף אחד לפגוע בנו שוב.
יום הזיכרון הוא יום בו אנו זוכרים, יום בו אנו מתאבלים על אלו שאינם  ויום בו אנו מסתכלים לעתיד העם היהודי בראש מורם וגאה, מחובתנו המוסרית לדאוג לניצולי השואה שיתקיימו בכבוד ולזכור את יקיריהם.
יהי זכרם ברוך "

שירותים בקליק

רוצה לשתף עם חבר?